Aranacak Kelime

Sıkça Sorulan Sorular

ssss-1920x720
Eğitim Danışmanlığı ve Sınavlara Hazırlık Merkezi’nden oluşan bir sistem bütünlüğüdür. LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerin “güvenli ve akılcı” yol arkadaşıdır. Kalite Kontrol Çemberi ile öğrencilerine rehberlik, ölçme – değerlendirme ve akademik destek vererek, öğrencilerin sınavlara hazırlanmalarında etkin bir rol oynar.

Online/Yüzyüze
Eğitim Koçluğu
Yaşam Koçluğu
Ebeveyn Koçluğu
Yönetici Koçluğu

Eğitim Koçu; öncelikle rehber öğretmen olmalı ve asıl branşının yanında eğitim koçluğu yapan biri olmamalı. Eğitim Koçu, öğrencinin kendisini tanımasını, özgüven ve motivasyonunu sürekli yüksek tutmasını, hedefini belirlemesini ve o hedefe ulaştıracak plan ve yol haritasının belirlenmesini sağlar. Planların uygulanması ve sonuca ulaşması için uygun stratejiler belirler. Öğrenci sınava hazırlık planlarını uygularken ihtiyaç duyacağı beceri ve yetkinlikler, eğitim koçun desteği ile kazandırılır ve hayata geçirilir.
Evet. 6.sınıftan itibaren öğrencilere LGS hazırlık eğitim koçluğu hizmeti veriyoruz.
Evet. 9.sınıftan itibaren öğrencilere YKS hazırlık eğitim koçluğu hizmeti veriyoruz.
Evet. Ara sınıf öğrencilere daha erken bir süreçte başlamanın avantajıyla sınava hazırlık eğitim koçluğu hizmeti veriyoruz.
Eğitim Koçluğu (Psikolojik) Danışmanlık kısmıdır. Branş derslere ait konular ise akademik (bilgi) kısmıdır. Eğitim Koçu, öğrenciye belirli sürelerde test uygulayarak bilgi eksiklerini belirler ve branş öğretmenleri ile koordineli bir şekilde eksiğinin giderilmesine yardımcı olur. Eğitim Koçu, tek başına öğrencinin konu eksiğini gidermez ve böyle bir sorumluluğu yoktur.
Eğitim koçluğu, sınava hazırlık sürecinin koordinasyon kısmını üstlenir. Öğrencinin akademik bilgi eksikliği veya ihtiyacı varsa; öğrencinin bir kurs merkezine gitmesinde fayda var. Eğitim Koçu, öğrenciye verilen tüm ödev ve sorumlulukları gün içerisine planlayarak öğrencinin zamanını, motivasyonunu ve performansını doğru kullanmasına rehberlik eder.
Evet. Çeşitli program, uygulama ve telefonla online eğitim koçluğu yapıyoruz.
Yüz yüze eğitimin verimi elbette daha yüksektir. Tecrübelerimize dayanarak şunu da söyleyebiliriz ki; online eğitim koçluğumuzun başarı oranı da yüz yüze eğitime göre yüzde doksan civarındadır.
Karşılıklı odağın ve konsantrasyonun korunması için ideal süre 1 saattir. Seanslarımız da yaklaşık 1 saat sürmektedir.
Eğitim koçluğu talep eden öğrencilere herhangi bir seviye tespit testi uygulayarak seçmiyoruz. Başarı prensiplerimize uyan/uymaya gayret eden ve emek veren tüm öğrencilerle çalışabiliyoruz.
Öğrenci/velilerimizle görüşmenin başında verdiğimiz sözler ve sınavlara hazırlık sürecinde bahsettiğimiz sorumluklarımızı, yerine getirebilmek ve size özel kaliteli bir hizmeti sunmak bizim öncelikli prensibimizdir. Tecrübelerimize dayanarak özverili ve kaliteli hizmetimizin sürekliliği için, her bir eğitim koçu en fazla 10 (on) öğrencinin sorumluluğunu üstlenir.
Verdiğiniz eğitim koçluğu çok güzel ama sizin bu hizmet karşılığında talep ettiğiniz ücretten daha düşük fiyata koçluk hizmeti verenler var. Sizin bahsettiğiniz o eğitim koçları, tecrübe ve para kazanmak için öncelikle onların size ihtiyaçları varken; hedefinizi kazanmanız için bizim bilgi, birikim ve tecrübemize sizin ihtiyacınız var!