Sitede Arama Yapin!

Hürriyet Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Hürriyet Gazetesi | Bahattin BAYRAKTAR Röportajı  (19 Ekim Pazar 2008 )

ÖSS’ nin pin kodu çözüldü

ÖSS maratonunda yarışan tüm öğrencilerin benzer sorunlarla karşılaştıklarını fark etmesi üzerine kendisini bu kitabı kaleme almak zorunda hissettiğini söyleyen Bahattin BAYRAKTAR “Panik yok şifreyi çözdük” diyor.

KİŞİSEL Gelişim Uzmanı Bahattin Bayraktar, öğrencilerin hayatlarındaki en önemli sınav olan ÖSS’de başarılı olmasını sağlayacak rehber niteliğinde bir kitap hazırladı. Bayraktar, “ÖSS’ NİN PİN KODU” isimli kitabında, soru çözüm tekniklerinden sınav kaygısının giderilmesine kadar bir çok öenli bilgiye yer veriyor.

Eğitim çevresinde büyük ilgi gören “ÖSS’ NİN PİN KODU” kitabı, öğrencilere sınav için önemli bir rehber olarak raflardaki yerini aldı.

Bayraktar, kitabında; sınav kaygısı, konsantrasyon, dikkat eksikliği, ders programı oluşturma, soru çözme teknikleri, rehberlik dosyası oluşturma, hayata dair rehberlik gibi bir çok konuya yer veriyor.

YOL ARKADAŞI OLACAK

HÜRRİYET’E konuşan Bayraktar, kitabın ÖSS’ye hazırlanan öğrencilere yol arkadaşı olacağına dikkat çekerek şunları söyledi: “Öğrencilerin uzun ve sıkıntılı hazırlık döneminde hedeflerine ulaşabilmelerini sağlayabilmek için bu kitabı hazırladım. ÖSS’nin Pin Kodu, onlar için bir yol arkadaşı olacak. Sınavlara hazırlanırken karşılarına çıkacak sorunlara göğüs germelerini sağlayacak.

Bu kitabın bir diğer özelliği ise her bölümünün sınava giden ayrı evrelerde, zamanına göre okunarak rehber haline getirilmesidir. Böylece teknik ve psikolojik yönden öğrencilerimiz sınava kendilerini hazırlayarak başarılı olacaklardır.”

BİR ÇOK ÖNEMLİ İPUCU VAR

SINAV öncesi yaşanan psikolojik değişimleri ay ay anlatarak alınması gereken tedbirlere de kitabında yer veren Bayraktar, “Öğrencilerin öncelikle neye ulaşmak istediğini bilmesi gerekiyor. Bu kitap, onlara izlemeleri gereken yolu gösteriyor.

Aslında, kitap sadece ÖSS için değil bireylerin gündelik hayatlarında da kullanabilecekleri çok önemli ip uçlarının yer aldığı bir rehber olarak da okunabilir” dedi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Gülenyüz Yayınları tarafından piyasaya sürülen ÖSS’nin Pin Kodu’nun dershanelerin rehber öğretmenelerince tavsiye edilen bir kitap haline geldiğini ve büyük ilgi gördüğünü anlatan Bayraktar, “yedi yıl süren gözlem ve deneyimlerle hazırladığım kitabın öğrencilerimizin başarısını artıracağını düşünüyorum.

Eğlenceli ve bir o kadar da eğitici bir kitap, dershananelerimizin rehberlik çalışmalarına katkı sağlıyor. Kitabı okuyan binlerce kişiden çok olumlu tepkiler aldım. Gülenyüz Akademi’ye ait www.gulenyuzakademi.com sitesine kitapla ilgili gelen olumlu eleştirilerden memnuniyet duyuyorum” dedi.

Not: 19 Ekim Pazar 2008’ de  HÜRRİYET, SABAH ve STAR Gazetelerinde çıkan haberlerinden alınmıştır.

 

 

Henüz Yorum yok

Bir Yorum Ekleyin