Sitede Arama Yapin!

post

Benim Eğitim Koçum Annem

Benim Eğitim Koçum Annem

BENİM Eğitim Koçum ANNEM | Bahattin BAYRAKTAR

Günümüz şartları, ilgili ve sorumlu anneye, sanki bir takımın antrenörüymüş gibi sorumluluklar yüklemektedir. Buna göre Annenin, ailenin tüm bireylerinden oluşan bir takımın antrenörlüğünü ve bazen de yine bu takımın yaşam koçluğu görevini üstlenmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu takımın başarısı; annenin, aile bireylerinden oluşan oyuncularını ne kadar, motive edebildiğine ve onları, içinde bulunduğu bu rekabetin ne kadar büyük olduğuna inandırmasına bağlıdır.

Bu Kitap; LİSELERE GİRİŞ sınavına hazırlanan öğrencilerimizin annelerini, bir eğitim koçu psikolojisine hazırlayarak, günümüz şartlarının yüklediği yeni sorumluluklara karşı onlara bu yeni görevlerinde yardımcı olabilmesi, annenin, bu zor ve önemli sorumlulukları yerine getirebilmesinde ona “bir yol arkadaşı” olması için kaleme alınmıştır.

Bu kitapta; annelerin üstlenmesi gereken “eğitim koçluğunun görev ve sorumlulukları” en ince detaylarıyla anlatılmaya çalışılmıştır.

Bu sınavın bilgi değil kararlılık sınavı olduğunu unutmayın. Ailenizi bu mesele için ne kadar yüreklendirebiliyorsunuz? Eşinizi, çocuklarınızı, hatta çevrenizi ne kadar yönlendirebiliyorsunuz? Kendinizi, kendinize ispatlama fırsatı bu!

Evet, yarış başladı. Hemen stratejinizi belirleyin ve takımınızı motive etmeye başlayın.

(ARKA DIŞ KAPAK YAZISI)

 

Mesleğim gereği; sağlıklı yaşamdan dengeli beslenmeye, spordan psikolojiye, aile tiplerinden kişilik tiplerine, ekonomik ve sosyal çevre farklılıklarından iletişime ve en önemlisi öğrencilerimin sorumlu olduğu tüm derslere kadar bu saydıklarımın hepsinden anlamak zorundayım.

Ama ben, bu zorunluluklarımın ötesinde bunların hepsini öğrenmeyi, hepsiyle ilgilenmeyi seviyorum.

Ben, bunların hepsine birden sadece “rehberlik” diyorum!

Bahattin Bayraktar

Eğitimci | Yazar | Mentor

Henüz Yorum yok

Bir Yorum Ekleyin